Antanavičiūtė Daiva
Psichologė


BLOGas


Grįžti į peržiūrą

2017-03-11

Kada ieškoma psichologinės pagalbos

Kokie sunkumai paskatintų Jus kreiptis į psichologus - tai antrasis klausimas, kurį pateikiau svetainės lankytojams. 35 procentai svetainės lankytojų nurodė, kad pasitikėjimo savimi trūkumas būtų vienas svarbiausių motyvų kreiptis psichologinės pagalbos. 20 procentų kreiptųsi dėl sunkumų santykiuose su partneriu/partnere. 15 procentų dalyvavusiųjų apklausoje ieškotų pagalbos siekiant spręsti nevaldomų potraukių (alkoholiui ar kitoms narkotinėms medžiagoms, lošimui) sukeliamas problemas. Toks pats procentas svetainės lankytojų kreiptųsi dėl kitų, apklausoje neįvardintų sunkumų. 10 procentų apsilankytų psichologo konsultacijoje susidūrę su sunkumais darbo paieškoje ar esant sudėtingiems santykiams darbe. Ir tik 5 procentai pravertų psichologo kabineto duris tokių, kurių artimieji turi vienokią ar kitokią priklausomybę.

Per 16 metų darbo praktikos pastebėjau, kad žmonės vis drąsiau kreipiasi psichologinės pagalbos. Dėl to labai džiaugiuosi. Po truputį laisvėjame ir šioje srityje. Į konsultacijas užsuka ir moterys, ir vyrai, jauni žmonės ir pagyvenę. Ir kreipiasi dėl labai įvairių juos ištikusių sunkumų. Labai apibendrintai galėčiau pasakyti, kad pagalbos ieškoma tuomet, kai žmogus ima jaustis nelaimingu arba iškyla grėsmė jo laimei. O kada žmogus jaučiasi nelaimingu arba jaučia grėsmę savo laimei?
Čia galbūt galėčiau pasitelkti vieno žymiausių šiuolaikinės psichologijos pradininko Alfredo Adlerio (1870-1937) mintį apie žmogaus gyvenimo stiliaus sėkmingumą: žmogus jaučiasi laimingas įgyvendindamas tris svarbiausius gyvenimo uždavinius - darbo (prasminga ir įdomi darbinė veikla), draugystės (geri socialiniai ryšiai ir įdomus laisvalaikis) ir meilės (artimi intymūs santykiai). Jeigu kurį nors vieną, du ar visus tris uždavinius įgyvendinant kyla sunkumų, tuomet ir kreipiamasi pagalbos.

Žmogus yra socialinė būtybė. Nuo pat gimimo mums reikalinga kitų žmonių pagalba, kad išgyventume ir užaugtume. Be kitų žmonių paramos vargu ar išgyventų net ir suaugęs žmogus. Ieškoti ir prašyti pagalbos - vienas iš svarbiausių socialinių įgūdžių. Ne visuomet prašyti jos yra lengva. Ypač psichologinės pagalbos. Tačiau nėra tokių žmonių, kurie viską galėtų vieni.

Kažkada paskaitų metu profesorius R.Kočiūnas yra pasakęs, kad žmogus, sakantis neturįs problemų, akivaizdžiai atėjo su problema - visi žmonės problemų turi, o jis ne. Reikia jam padėti! :) Ar bent jau jo artimiesiems, kol jis susipras turintis problemų kaip visi "normalūs" žmonės... :) Taigi, normalūs žmonės problemų visuomet turi ir jas sprendžia. O kai susiduria su sunkumais spręsdami savo problemas, ieško pagalbos. Net ir pas psichologą.

Tebūnie tai padrąsinimas ieškoti psichologinės pagalbos!Grįžti į peržiūrą


Parašykite
Paskambinkite
Apie
LinkedIn